Την περιμένουμε με αγάπη

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Εδώ και περίπου 5 χρόνια παρακολουθώ αυθημερόν τα φόρουμ. Έχω το εξής παράπονο στο οποίο έχω βρει σύμφωνους πολλούς φίλους της υψηλής πιστότητας.

    Κάθε χρόνο γίνεται η γνωστή σε όλους μας έκθεση High End. Προτού γίνει, αλλα και μετά, εμφανίζεται μεγάλη μερίδα κόσμου (και εγώ) και δείχνει να αγανακτεί με αυτή. Από την ποιότητα της έκθεσης μέχρι το ανούσιο της ακρόασης σε ένα μη ρυθμισμένο χώρο. Από τα προιόντα που κάθε χρόνο είναι χειρότερα μέχρι το χαμηλό επίπεδο του κόσμου(sic). Από την κακή μουσική που συνοδεύει τα ηχοσυστήματα μέχρι την πρόσκληση και το χρώμα της.

    Όμως παρατήρησα το εξής. Κάθε χρόνο όλοι οι φίλοι του ήχου μαζεύονται εκεί. Όταν μία φορά δεν έγινε (ή δεν πήγε να γίνει δεν θυμάμαι) όλοι ήταν με κατεβασμένα τα μούτρα. Ωραία η Ελληνική διάθεση για οποιαδήποτε κριτική σε οτιδήποτε αλλα προσωπικά τα έβαλα κάτω και…

    μου φαίνεται πολύ δύσκολο να στήσει κανείς μία έκθεση. Από την οργάνωση του ξενοδοχείου, τις συμμετοχές, τα χρήματα των συμμετοχών έτσι ώστε να "αποσβεστεί" η διοργάνωση αλλα και να εμφανιστούν εκθέτες μέχρι και το κουβάλημα του συστήματος.
    Το ACA ως σύλλογος συμμετείχε σε πολλά events και όλοι γνωρίζουμε πώς στήνονται. Από μία απλή φασαριούλα για το σύστημα ως το τελυταίο mail.

    Ναι, είναι πολύ δύσκολο. Είναι πολύ δύσκολο και ΠΡΕΠΕΙ όλοι μας να το σεβόμαστε. Κάθε χρόνο βλέπω χαρούμενα πρόσωπα εκεί. Κάθε χρόνο που δείχνει ότι δεν θα γίνει υπάρχει μία σιωπή στον αέρα ότι κάτι αλλάζει.
    Οφείλουμε φέτος ως σύλλογος να πούμε ένα ευχαριστώ σε όποιον στήνει τέτοιες εκθέσεις. Από τον τελευταίο εκθέτη που στήνει καλώδια μέχρι και τη μεγάλη αντιπροσωπεία.

    Είναι πραγματικά κρίμα να βγάζουμε τον εγωισμό μας ως λαός πάνω σε μία προσπάθεια που στήνεται τόσο ωραία. Προσωπικά και εγώ αλλα θεωρώ ότι και επίσημα το ACA (το λέω χωρίς να χω πάρει κάποια έγκριση αλλα το θεωρώ δεδομένο) την περιμένουμε με αγάπη.

    Την περιμένουμε με ανοιχτές τις αγκάλες. Έτοιμοι να γνωριστούμε, να σπάσουμε πλάκα, να ακούσουμε τα συστήματα, να ακούσουμε ιδέες και αν περάσουμε ένα ευχάριστο ΣΚ.

    ΥΓ1: Δεν γνωρίζω ποιος κάνει την έκθεση. Έχει τα συγχαρητήρια μου. Αν είναι το περιοδικό high fidelity, αυτό.
    ΥΓ2: Δεν γνωρίζω πότε είναι η έκθεση. Δέν πρόλαβα να διαβάσω το άλλο θέμα που αναφέρεται σε αυτό. Την περιμένω όμως όπως όλοι μας. Και αν κάτι το χάσεις τότε το σέβεσαι.

    Ευχαριστούμε όποιον την οργανώνει…Ειδικά αυτή την περίοδο που κάθομαι σε τραπέζια και διαπιστώνω το πρόσωπο της μελαγχολίας γύρω μου. Ευχαριστούμε...

    1  26 Sep 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ωραίο κείμενο Alx. Οι Έλληνες έχουμε μία τάση να γκρινιάζουμε γενικώς, ειδικά σε ένα χώρο που όλοι νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα.

    Από κει και πέρα όταν χάνεις κάτι το εκτιμάς.

    Για όλους εμάς που αγαπάμε αυτό το χώρο, η έκθεση αυτή είναι μια γιορτή. Και σαν μια γιορτή πρέπει να την αντιμετωπίζουμε.

    Με το καλό να ξεκινήσει Λοιπόν και να περάσουμε καλά, χωρίς μιζέρια και γκρίνια. Με σεβασμό στους εκθέτες που σε μία δύσκολη εποχή αποφάσισαν να συμμετάσχουν.

    Let the party start!

    2  27 Sep 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Αλεξ συμφωνώ απόλυτα με την σκέψη σου... θα είμαστε όλοι εκεί

    3  27 Sep 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Ετσι πολυ σωστα κ ομορφα, λογια, οπως παντα! Αντε ν ανταμωσουμε να περασουμε τελεια!

    4  27 Sep 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Αυτό που μετράει στη ζωή, είναι να κάνεις, να πραττεις, να συμμετεχεις, να δραστηριοποιεισαι, να κινεισαι,να παραγεις, Action, που λένε και στο χωριό μου! Τώρα, το ότι αυτό θα έχει διάφορες συνέπειες, είναι άλλο καπέλο. Αλλος θα γκρινιαζει, άλλος θα κριτικαρει, οι πιο πολλοί όμως θα γουστάρουμε και θα συμμετέχουμε. Αυτό μετράει, η κίνηση, η πράξη.... Ειδικά σε καιρούς τέτοιους, μόνο μπράβο αξίζουν σε όσους....τολμούν! Εκεί που πανε να μας σκοτώσουν απο όλες τις μπάντες, να και μια γιορτή για....τρελους! Και για μένα είναι μέγιστη χαρά να συνευρισκομαι με άλλους τρελους και ας διαφωνούμε, ας ξερολοκριτικαρουμε.....
    Και μόνο η αίσθηση ότι θα βρίσκομαι σε ένα χώρο με πολλούς άρρωστους και τρελους σαν εμένα, είναι λυτρωτικη και ανυπερβλητως χαροποιος!
    Μόνο εύγε αξίζουν σε όσους την διοργανώνουν, στους εκθέτες που θα συμμετέχουν και στους ¨άρρωστους - τρελους - συμπασχοντες¨ που θα την επισκεφθούν!
    Να είμαστε ΟΛΟΙ εκεί, να διατρανώσουμε το ¨ιδιον¨ του χαρακτήρα μας, των προτιμησεων και πραιρεσεων μας, την κλίση μας, την ικανότητα μας να αντλούμε χαρά απο τη μουσική και των γεγονότων που συνδέονται με αυτήν! ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ !!!
    Ευχαριστω και Εύγε!

    5  27 Sep 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Πολυ σωστη τοποθετηση,εγω ειμαι ενας απο αυτους που ποτε δεν γκρινιαξαν για τις εκθεσεις.

    Εκτιμω πολυ την προσπαθεια των διοργανωτων ειδικα αυτους τους δυσκολους καιρους που διανυουμε.

    Θα τα πουμε εκει!!!

    6  27 Sep 2013  
  • Manos_K

    Manos_K

    ACA Member

    Μία φορά το χρόνο τόσα πολλά μηχανήματα μαζεμένα σε ένα κτίριο, να παίζουν γιά 3 μέρες, και να γκρινίζουμε από πάνω δεν κάνει. Μόνο που βλέπεις τοσους φίλους και γνωστους απ' τα παλιά και απ' τα καινούργια για να επικοινωνήσουμε το χόμπι μας, τι άλλο θέλουμε.

    7  27 Sep 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μπράβο Άλεξ, ωραία και αληθινή τοποθέτηση...

    8  27 Sep 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Υπαρχει περιπτωση να γινει καποιου ειδους (θα ελεγα) συντονισμος για να συμπεσουν οι ημερες και οι ωρες προσελευσης του καθε ενος μας για να βρεθουμε?
    Στο περιπου παντα.

    9  27 Sep 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Νομίζω ότι πάντα όλο το τριήμερο είναι γεμάτη η έκθεση. Όποτε πήγαινα έβλεπα και από 2-3 γνωστούς.

    10  27 Sep 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    θα τα πούμε, σίγουρα θα βρεθούμε... και για καμιά μπυρίτσα μετά... θα κανονισθεί τις τελευταίες μέρες...

    11  27 Sep 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εγώ θα πρότεινα επ' ευκαιρία της επίσκεψης του Αντώνη από την Κρήτη και του Γιάννη από την Θεσσαλονίκη να διοργανώσουμε καμιά μπυροκατάσταση στο γνωστό παϊδάδικο του Θησείου μετά από την έκθεση... Παρασκευή και Σάββατο βράδυ θα έλεγα αν συμφωνήσετε...

    12  28 Sep 2013  
 
page 1/2 rows 12/20 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 78ms (19 queries, 45ms)