Stylos HAD - Οταν η λαχτάρα γίνεται πραγματικότητα! (#20)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Zampelis wrote:
    Με όλο τον σεβασμό που τρέφω προς όλα τα άλλα μέλη εδώ, και πραγματικά χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν, ο Μιχάλης απλά μέσα στην χαρά του ίσως να έκανε κάποια σύγκριση του DAC του με αναλογικά συστήματα που ίσως να ήταν λίγο ατυχής... Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο είναι πρέπων να συγκρίνουμε υπέρ-αναλογικά συστήματα στο thread. Αφήστε τον άνθρωπο να χαρεί το νέο του μηχάνημα χωρίς χλεβασμούς. Μοιραστείτε την χαρά μαζί του, άσχετα εαν κάπου μέσα σας, λόγω πείρας ξέρετε ότι τα δικά σας είναι καλύτερα...
    Μερικές φορές η σιωπή είναι ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας. Λέγοντας βέβαια αυτό, αρχίζω να νοιώθω ενοχές που έγραψα αυτό το post και δεν σώπασα απλά!

    καταγγέλω έντονα το μέλος του φόρουμ Ζαμπέλις διότι...

    υποστηρίζει εμφανώς και κείται ακράτως φιλικά υπέρ των ψηφιακών μελών του κλαμπ...

    ήδη του έχει καταγραφεί η ποινή... να παρευρεθεί σε meeting του club, σε μέλος όπου ΔΕΝ διαθέτει ψηφιακά και να ακούει μόνο και επί τρίωρο συνεχές διάστημα μαύρους δίσκους από πικάπ...

    229  1 Jun 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Τώρα βέβαια το λες αυτό σε έναν που έχει περάσει όλη τήν παιδική και εφηβική ηλικία ακούγοντας μόνο απο turntable και που τα 2 τελευταία χρόνια μαζεύει χρήματα για την αγορά ενός Brinkmann Balance, αλλά έστω κι έτσι, δεχτη η πρόσκληση για την ακρόαση ενός καλού αναλογικού..

    Κανένα πρόβλημα και να με δέσετε στην καρέκλα! Απλά μην μου παίξετε κανέναν απο αυτούς τους κόκκινους δίσκους της Madonna..! Μονο μεθυσμένος! (άσχετα με το εαν δεν πίνω ποτε)

    230  1 Jun 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Brinkmann Balance !!! καλό αλλά ακριβούτσικο...

    $23,700.00 short armboard with clamp
    $24,700.00 long armboard with clamp

    231  1 Jun 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Το κάναμε το θέμα chat τελικά.

    232  1 Jun 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Όταν κάνεις το test με την μπαταρία να μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα... είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ.

    233  3 Jun 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Mikekan wrote:
    Το κάναμε το θέμα chat τελικά.

    έλα ρε Μικε... το δηλώσαμε το ενδιαφέρον μας για το Stylos... προσωπικά πολύ θα ήθελα να τ' ακούσω...

    και για να επανέλθουμε, η καλύτερη περίπτωση για το συγκεκριμένο dac είναι να παίξει παρέα μ' ένα transport σε native σύνδεση, με ένα μόνο καλώδιο... καντο για πλάκα αυτό που σου λέω... θ' ακούσεις και θα μας πεις...

    (***άρχισε να καις δισκάκια... άκου που σου λέω )

    234  3 Jun 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Δεν με νοιάζει βρε να εκδηλώσεις τον ενδιαφέρον σου για το Stylos ή το όποιο Stylos. Απλά να έχουν κάποια συνέχεια τα θέματα του Forum. Το ίδιο λέω σε οποιοδήποτε θέμα χάνεται η μπάλα.

    Παίζει τρομερά με transπort, καλύτερα από το MAC, και προσπαθώ να βρω το γιατί.

    235  3 Jun 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Mikekan wrote:
    .....................
    Παίζει τρομερά με transπort, καλύτερα από το MAC, και προσπαθώ να βρω το γιατί.

    δεν υπάρχει γιατί... εδώ ισχύει το 'simplest way - finest way'...

    απλά γιατί δεν υπάρχει σκληρός δίσκος, software, μετατροπέας, επί πλέον καλώδια...

    άμα θυμηθώ την 2η ακρόαση στο σύστημα του Βαγγέλη με ψιλοσρτωμένο το Vekian, εκεί που έπαιξε καλύτερα ήταν όταν βάλαμε red book CD στο συρτάρι του MAC που έπαιξε σαν transport..

    (*** έχω 'καμμένα' καμιά 1000αριά cd... σου δανείζω όσα θες για να τ' ακούσεις.. πάρε τηλ...)

    236  3 Jun 2013  
  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Και η δικη μου αποψη ειναι πως το συρταρι παιζει καλυτερα ...
    Ομως για ενα καλο τρανσπορτ το κοστος ανεβαινει.....

    237  3 Jun 2013  
  • Zampelis

    Zampelis

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    δεν υπάρχει γιατί... εδώ ισχύει το 'simplest way - finest way'...
    απλά γιατί δεν υπάρχει σκληρός δίσκος, software, μετατροπέας, επί πλέον καλώδια...
    άμα θυμηθώ την 2η ακρόαση στο σύστημα του Βαγγέλη με ψιλοσρτωμένο το Vekian, εκεί που έπαιξε καλύτερα ήταν όταν βάλαμε red book CD στο συρτάρι του MAC που έπαιξε σαν transport..
    (*** έχω 'καμμένα' καμιά 1000αριά cd... σου δανείζω όσα θες για να τ' ακούσεις.. πάρε τηλ...)

    Μάνο, δεν μας τα λες καλά... Απο την μία λες οτι τα bits ειναι bits, ότι και να γίνει και απο την άλλη λες οτι εαν τα bits περάσουν απο δισκους και επιπλεων καλώδια αλλάζουν σε μπιζέλια... Ξεκαθάρισε την συνταγη... εε θελω να πω θέση σου γρήγορα!!!

    Όσον αφορά το transport, Mike, παρα του ότι είμαι τα τελευταία 15 χρόνια πιστός στους MAC, ακούω πολλούς να λένε ότι ενα PC για server με SOTM usb κάρτα και linear power supply είναι καλύτερος... Τωρα τι να πω... δεν εχω προσωπική εμπειρία...

    Τι διαφορές ακούς μεταξύ transport και Mac?

    238  3 Jun 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μου φαίνεται πως ακόμα και με την ιδέα της Σαλλλλονίκης και του Κοτσιδόπουλου εκουζουλάθηκες (κρητική έκφραση να θυμόμαστε και την καταγωγή μας... αλήθεια αυτός ο Αντό που είναι??)

    βρε συ πες μου τι δεν καταλλλλλαβαίνεις...

    διάβασε εδώ... να μην τα ξαναγράφω...

    αυτό που λέω είναι πως η αλυσίδα μέσω software play είναι πολύ πολύ μακρύτερη, πολυπλοκότερη και απροσδιόριστη σε σύγκριση με αυτήν του transport-dac play... γι αυτό το δεύτερο παίζει πολύ καλύτερα...

    239  3 Jun 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εγώ χρειάζομαι ένα USB to SPDIF converter... τι να πάρω;; στο ebay έχει 50 διαφορετικά μπορείτε να συστήσετε κάποιο καλό;;

    240  3 Jun 2013  
 
page 20/25 rows 12/300 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 83ms (18 queries, 13ms)