Αναβάθμιση... (#5)

  • aar

    aar

    Registered

    gherop wrote:
    Οι νομοι της φυσης υπαρχουν ανεξαρτητα απο εμας, ειτε τους γνωριζουμε ειτε οχι.
    Προβλημα υπαρχει οταν οι σνθρωποι νομιζουν οτι τους γνωριζουν.
    Καποτε π.χ πιστευαν οτι η γη ηταν επιπεδη...
    Ασχετο μεν, σχετικο δε, γιατι ΟΛΑ συσχετιζονται ειναι η παραδοχη για παρα πολλα χρονια οτι ΚΑΛΟ ΨΩΜΙ ειναι το ασπρο ψωμι (ψωμι πολυτελειας). Σημερα "πιστευουν" οτι το μαυρο ψωμι ειναι το καλο. Πολλοι "ειδικοι" παλι τσακωνονται αν το ψωμι γενικως κανει καλο η κακο κλπ
    Σε μερικα χρονια (και σε χιλιαδες) θα γελανε με τις "αποψεις" του 21 αιωνα η θα λενε τι ωραια που τα ελεγαν οι αρχαιοι (δηλ. και εμεις)...
    Συνεχιζεται (;)

    Ειναι και η οίηση που υπαρχει και δεν βρισκεται κοινο εδαφος στις παραδοχες και γι αυτο πολλοι "ειδικοι" τσακωνονται.
    Ενω μονο οτι αποδεικνυεται απο πειραμα με μετρημενες συνθηκες ειναι τεκμηριωμενο.

    49  1 Apr 2015  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Ειχα ακουσει στο σπιτι μου τα πολυ καλα ασημενια μονοκρυσταλλικα καλωδια που ειχε φτιαξει ο Μανος πριν τα εξελιξει με διαφορες θωρακισεις κλπ. Αναμενω να ακουσω τα αντιστοιχα χαλκινα σε οποιαδηποτε κατασταση και χωρο, συνοδεια η μη μπυρας.
    Ενδιαφερον θα ειχε εξαλλου η βαθμολογια καλωδιων απο ακροατες με διαφορετικο ποσοστο αλκοολ στο αιμα. Εκει θα βλεπαμε περιεργες ανατροπες...

    50  2 Apr 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Μετα απο καιρό ειπα να κανω και εγω μια αλλαγή.

    51  10 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    όπα ρε μαν.. καλορίζικο και καλοάκουστο.. τα CAT είναι από τα αγαπημένα ενισχυτικά.. πρόλαβες να τ'ακούσεις?? πρώτες εντυπώσεις??

    52  10 May 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Σε ευχαριστω φιλαρακο μου! Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές, θα τον χαρακτήριζα ως "ηχητικά ολοκληρωμένο" χωρις εμφανείς αδυναμίες. Πολυ ευχαριστημένος! Είδωμεν!

    53  10 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    συνήθως οι πρώτες εντυπώσεις είναι και οι οριστικές.. 4-5 ακούσματα από γνωτά κομμάτια..

    54  10 May 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ετσι ειναι Μανο! Αν ψηνεστε ελάτε για unofficial meeting μεσα στην εβδομαδα το σπιτι μου ειναι ανοιχτό!

    55  10 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ωραία ιδέα.. θα τα πούμε μέσα στη βδομάδα..

    56  10 May 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εκτός Δευτερας και Παρασκευής που εχει Final Four οποτε θέλετε. Οργανωθείτε και πείτε μου!

    57  10 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Τετάρτη έχει Champions League.. οπότε θα δούμε!!

    58  10 May 2015  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Οποτε θες Μανο! Και Πέμπτη!

    Να πω οτι αντικατέστησα και το καλώδιο ηχείων με ενα Argento Flow!

    59  10 May 2015  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Mike καλορίζικος,καλοάκουστος και (δεν λέω καλοπούλητος ),ο επόμενος με μία λάμπα στην έξοδο.

    60  10 May 2015  
 
page 5/7 rows 12/78 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 46ms (19 queries, 20ms)