TruLife Audio ΑΘΗΝΑ (#3)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    παίζω με Mullard (κυρίως), Heintz & Kaufman, RFT..

    25  8 Apr 2016  
  • Christofer

    Christofer

    Registered

    Σε ευχαριστώ Μάνο,

    Και εαν κατάλαβα καλά αποχωρίστηκες τον ARC Ref3 για τον TLA, σωστά?
    Σε ποιά σημεία δηλ σου έπαιξε καλύτερα, μπορείς να μου περιγράψεις εαν είναι φυσικά εφικτό..

    26  8 Apr 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ο ARC Ref3 δεν έκατσε καλά στο σύστημα.. έπαιζε με το volume πάνω από το 70, μπούκωνε χαμηλά, δεν είχε ανάλυση.. είχα ακούσει πάρα πολλούς προ στο σύστημά μου πριν πάω στη ΑΘΗΝΑ.. γενικά δεν αλλάζω συχνά μηχανήματα, προτιμώ ν' ακούω πολύ μουσική..

    ο ΑΘΗΝΑ είναι ένα καταπληκτικό μηχάνημα, έκατσε φοβερά στο σύστημα και γενικά έχει όλα τα καλά που περιγράφω στο παρόν θέμα.. απ' ότι είδα τον βγάζει τώρα η TLA ακόμα καλύτερο με διπλά τροφοδοτικά, teflon board και τηλεχειρισμό..

    27  8 Apr 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλή χρονιά σε όλους.. μετά από την ακρόαση της νέας ΑΘΗΝΑΣ από την Trulife Audio το μικρόβιο της αναβάθμισης χτύπησε έντονα, έτσι τέθηκε το δίλημμα να πάμε στην νέα ή να αναβαθμιστεί η παλιά.. επιλέχθηκε το 2ο, έτσι αναβαθμίστηκαν όλα τα παθητικά υλικά, αντιστάσεις, πυκνωτές, το ποτενσιόμετρο και η καλωδίωση μετά τον επιλογέα ως την έξοδο με χειροποίητο πλεντάζ από upocc χαλκό και διπλή θωράκιση.. η διαφορά είναι απίστευτη, η μικρή Αθηνά μετά από 120 ώρες άστρωτη ακόμα έχει φτάσει στο 75 - 80% τη μαμά της.. απόλυτη ησυχία, ανάλυση, ομοιογένεια στο φάσμα είναι από τα πρώτα χαρακτηριστικά που υπήρξε μεγάλη διαφορά..

     

    Tla_Athena_new_01

    Tla_Odysseus_01

     

    Η μικρή Αθηνά έχει δέσει θαυμάσια και με τον 'μικρό' Οδυσσέα το εξαιρετικό phono stage που μου έφτιαξε ο Βελισάριος Γεωργιάδης της TLA με δικές μου προδιαγραφές, δηλαδή με τα βελτιωμένα step-up καρφωμένα πάνω στο σασί (για να μη χρειάζονται επί πλέον καλώδια) και με διακόπτη να επιλέγεται η είσοδος MM παρακάπτοντας τα step-ups..

     

    Tla_Athena_new_02

    Tla_Odysseus_02

    28  2 Jan 2019  
 
page 3/3 rows 12/28 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 53ms (19 queries, 25ms)