Κατασκευή Rack από μέλος μας.

  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Ένα από τα μέλη μας, στην κρίση του οποίου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, με πληροφόρησε ότι άλλο μέλος κατασκευάζει racks η χρήση των οποίων σου ρίχνει τα σαγόνια!!!
    Αν θέλει και ....δεν είναι ντροπαλός ας αποκαλυφθεί κι αυτός και το κατασκεύασμα του!

    1  27 Nov 2011  
  • pavgeris

    pavgeris

    Registered

    apokon wrote:
    Ένα από τα μέλη μας, στην κρίση του οποίου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, με πληροφόρησε ότι άλλο μέλος κατασκευάζει racks η χρήση των οποίων σου ρίχνει τα σαγόνια!!!
    Αν θέλει και ....δεν είναι ντροπαλός ας αποκαλυφθεί κι αυτός και το κατασκεύασμα του!

    Θα απαντησω εγω καθως βλεπω οτι ειναι ντροπαλος. Ειναι ο Νικος Κωσταδημας απο τη λεσχη μας.
    Προκειμενου να λαβει κανεις μια καλυτερη εντυπωση για τον "ηχο" τους, θα προτιμησω να μην αναφερθω σε αυτα με πομπωδεις εκφρασεις αλλα με σεβασμο σε αυτο που υπηρετουν.
    Θα μου πειτε "μα πως ειναι δυνατον ενας hard core SET τυπος που τυλιγει hi fidelity μετασχηματιστες να ασχολειται με αυτες τις 'σαχλαμαρες' οπως ρακ και στηριξεις."
    Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι η αληθεια ειναι πολυ μακρια απο αυτο που ακομη και εγω νομιζα αρχικως. Η αιτια ειναι οτι μεχρι σημερα δεν ετυχε ποτε να ακουσω αναλογης κατευθυνσης εφαρμογη ρακ. Ειναι η μοναδικη περιπτωση που εχει τυχει να γνωρισω ιδιοις ωσι η οποια να επενεργει σε τοσο μεγαλο βαθμο δια... της απουσιας της.
    Πως ακουγεται; Οτι περιμενει να εισπραξει κανεις απο κατι το δυνατον αχρωμο, αοσμο και αγευστο. Η πασιφανης ελλειψη χαρακτηρα σε κανει να διεισδυσεις στη δραση πιο βαθια, πιο ευκολα και πιο αβιαστα. Κλασσικο puristic approach στο μεγιστο βαθμο που ξενιζει διοτι δεν εχουμε μεχρι σημερα γνωρισει καμμια απολυτως αναλογη εφαρμογη.
    Τα μπραβο δε θα τα δωσω στο Νικο, στο κατω κατω δεν τα εχει αναγκη. Αναγκη εχουμε εμεις να διαπιστωσουμε το ποσο σημαντικο ρολο παιζει κατι στο οποιο μεχρι σημερα δεν εχουμε ισως δωσει αναλογη προσοχη.
    Αν νομιζετε τα παραπανω ως διαφημηση, μια δοκιμη θα σας πεισει. Δε θα χρειαστειτε δα και παραπανω απο 2-3 λεπτα της ωρας...

    2  27 Nov 2011  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Έγώ, πάντος έχω ακούσει τα καλύτερα για τις κατασκευές του Νίκου, απο τον DOLFON!

    Μπράβο, Νίκο!

    3  28 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    εγκρινω κ επαυξανω για τα λογια του Πετρου για τα ρακ του ΝΙκου μια κ τ ακουσα στο σπιτι μου...αν θελετε επανερχομαι με λεπτομερειες...

    4  28 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Kαλά ρε έχετε ακούσει όλοι τα ρακ του Νίκου και κάνετε τη πάπια?

    5  28 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    H στήριξη ειναι πάρα πόλυ σημαντική πάντως, χωρίς καλή στήριξη ειδικά σε χώρους με όχι τόσο καλό πάτωμα αλλά και μικρούς κάνει θαύματα!

    6  28 Nov 2011  
  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Το ρακ του Νικου στο δικο μου συστημα εφερε συνολικη βελτιωση σε ολους τους τομεις χωρις να δημιουργησει εφε αλλα με απολυτη φυσικοτητα.

    7  28 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Μιλάμε για τάβλα ή για ρακ, γιατί βλέπω ότι το έχετε δοκιμάσει όλοι άρα υποθέτω ότι ειναι κάτι που μετακινείται εύκολα!

    8  28 Nov 2011  
  • DOLFON

    DOLFON

    Registered

    Το άκουσα στο σπίτι του Νίκου σε σύγκριση με μια βάση γνωστής εταιρείας κατασκευής ρακ και μου  άφησε μόνο θετικές εντυπώσεις η αλλαγή απο την μια βάση στην άλλη έγινε  με πειραματοζωο τον τελικό Jadis. Η πλάστιγγα έγερνε με μεγάλη διάφορα υπέρ της κατασκευής του Νίκου... 

    9  28 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Αρα από ότι κατάλαβα μιλάμε για βάση όχι για ρακ!

    10  28 Nov 2011  
  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Κοιτα την παρουσιαση του συστηματος του ΚΟτσιδη.

    11  28 Nov 2011  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Δεν πήρα το θάρρος να σας το παρουσιάσω μέχρι σήμερα διότι ένιωθα ότι δεν πρέπει να εκμεταλευτώ το site για ιδία προβολή ,αλλά ωστόσο ευχαριστώ όλους όσους προλόγισαν υπέρ αυτού.
    Όσοι με ξέρουν γνωρίζουν τι ακριβώς απαιτώ από τα ακούσματά μου .
    Στόχος όλων μας είναι να αναδείξουμε την τελειότητα και το μεγαλείο της μουσικής μέσα από τα μέσα αναπαραγωγής, να τα κάνουμε να είναι ανεπειρέαστα από κάθε είδους δόνηση που μπορεί να αναταράξει τα standard της συσκευής, η οποία οφείλει να υπηρετήσει στο έπακρο την μουσική αναπαραγωγή, αν και δυστυχώς οι συσκευές μας ποτέ δεν απέδωσαν αυτά που πρέπει .
    Έχω δοκιμάσει στηρίξεις συσκευών εδώ και αρκετά χρόνια, σχεδόν τα πάντα , αλλά το αποτέλεσμα ήταν να μου λείπει το φυσικό, το αβίαστο, το αληθινό, όπως η αίσθηση ελευθερίας μέσα σε ένα Μέγαρο μουσικής, η ακρόαση ενός μουσικού στον δρόμο όπου ήχος του δεν περιορίζετε μέσα σε τέσσερις τοίχους , ή ο ήχος ενός πιάνου που αγγίζει την ψυχή μας .
    Ο ήχος που θα μας κάνει να κλείσουμε τα μάτια μας και να ταξιδέψουμε μαζί του, ή αυτός που θα μας κάνει να χτυπήσουμε ρυθμικά το πόδι στο πάτωμα και να αισθανθούμε όλο τον ρυθμό και την ένταση
    Το Rack αυτό είναι μια κατασκευή φτιαγμένη στο χέρι με Μασίφ εξωτικά ξύλα, βαμμένα με την χρήση κεριών και λαδιών που αφήνουν ανεπηρέαστο το ΦΥΣΙΚΟ αυτό υλικό να λειτουργήσει ΕΛΕΥΘΕΡΑ
    Αυτό ήταν το στοίχημά μου και πιστεύω πως το αποτέλεσμα με δικαιώνει.
    Όλοι εσείς οι πιστοί φίλοι της μουσικής, είστε ευπρόσδεκτοι να μοιραστείτε την εμπειρία αυτή μαζί μου.

    12  28 Nov 2011  
 
page 1/6 rows 12/64 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 72ms (19 queries, 41ms)