Δασμούς για DIY monoblock kit

  • Besnik

    Besnik

    Registered

    Για σας,

    Σκέφτομαι να αγοράζω ένα σετ monoblock σε κιτ από USA. Μήπως γνορειζει καπιος τους δασμούς και αλλα τέλι για την περιπτοσι?

    TIA,
    Besnik

    1  15 Jul 2018  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς τι θα πληρώσεις αλλά έχω ακούσει ότι τελευταία έχει αγριέψει πολύ το πράγμα και βαράνε πολύ στους δασμούς...
    Εγώ περιμένω κάτι από Κίνα... ελπίζω να την γλιτώσω φτηνά

    2  15 Jul 2018  
  • protos

    protos

    ACA Member

    Για ποιούς ενδιαφέρεσαι μιά και άνοιξες το θέμα?

    3  16 Jul 2018  
  • Besnik

    Besnik

    Registered

    tubes 4 hifi VTA M-125

    4  16 Jul 2018  
  • JamesGRU

    JamesGRU

    ACA Member

    Υπολογιζε ΠΕΡΙΠΟΥ 35% στην αξια τιμολογιου + μεταφορικων.

    5  16 Jul 2018  
  • protos

    protos

    ACA Member

    Classic vintage push pull σχέδιο. Φαίνεται καλής ποιότητας κιτ. Βέβαια βγαίνει τσουχτερό 2000 δολ συν δασμούς 35% δηλαδή κοντά 3000 ευρώ. Τι ηχεία παίζεις?

    6  17 Jul 2018  
  • protos

    protos

    ACA Member

    Βέβαια με τά λεφτά αυτά μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλό μεταχειρισμένο το οποίο έχει το προτέρημα ότι ξαναπουλιέται εύκολα στην ίδια τιμή σχεδόν
    https://www.ebay.com/itm/282821164813?rmvSB=true

    7  17 Jul 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    βρε παιδιά, υπάρχουν τόσα diy σχέδια στο ebay, έτοιμα συναρμολογημένα & μη, τόσα μεταχειρισμένα σε ebay & Ελλάδα, τόσοι στην Ελλάδα που φτιάχνουν ότι τους πεις.. γιατί ψάχνετε Αμερική να πληρώσετε τσάμπα λεφτά??

    απλά σε ότι διαλλέξουμε ακολουθούμε τον απλό & απαράβατο κανόνα ότι σε όλα τα ενισχυτικά και κυρίως στα λαμπάτα το 70% του ήχου είναι οι Μ/Σ τροφοδοσίας & εξόδου..

    8  17 Jul 2018  
  • Besnik

    Besnik

    Registered

    protos wrote:
    Classic vintage push pull σχέδιο. Φαίνεται καλής ποιότητας κιτ. Βέβαια βγαίνει τσουχτερό 2000 δολ συν δασμούς 35% δηλαδή κοντά 3000 ευρώ. Τι ηχεία παίζεις?

    Έχω βάλει στο μάτι μου έναν ζευγάρι Klipchs Cornwell III. Σκεπτόμουνα και για Audes Maestro 146, Focal Aria 948 ... μέχρι να μαζέψω τα λεφτά για Harbeth Monitor 40.2

    9  17 Jul 2018  
  • Besnik

    Besnik

    Registered

    protos wrote:
    μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλό μεταχειρισμένο

    Δεν ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένα.

    10  17 Jul 2018  
  • Besnik

    Besnik

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    βρε παιδιά, υπάρχουν τόσα diy σχέδια στο ebay, έτοιμα συναρμολογημένα & μη, τόσοι στην Ελλάδα που φτιάχνουν ότι τους πεις.. γιατί ψάχνετε Αμερική να πληρώσετε τσάμπα λεφτά??

    Μετά από 20 χρονιά στην Ελλάδα, είναι το καθήκον μου να στηρίξω οποιαδήποτε equal ελληνική προσφορά. Link please?

    11  17 Jul 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    για τα χρήματα που διαθέτεις Ελλάδα παίζουν οι Τσακιρίδης και κάποια παιδιά που φτιάχνουν ιδιοκατασκευές ότι τους παραγγείλεις, όπως ο δικός μας takis6c33

    σε παγκόσμιο επίπεδο & σε νορμάλ τιμές για την αξία τους είναι αυτά

    12  18 Jul 2018  
 
page 1/2 rows 12/13 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 75ms (19 queries, 45ms)