Για τους τρελαμενους diyερ!!! Καμπινες ηχειων απο Κινα!

  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    link

    1  2 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    link

    2  2 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Αξιζει να πω πως φιλος εχει παρει εδω και καιρο τις γνησιες μοναδες [gold] των westmister μαζι με τα κροσοβερ απο ebay . Ειχε προσπαθησει πολλες φορες να μιλησει με μαστορα για την κατασκευη των καμπινων αλλα το κοστος ηταν αρκετα μεγαλο για diy κατασκευη. Απ οτι μου ειπε μιλησε με τον Κινεζο και ηδη τα περιμενει.
    Moλις με το καλο τα παραλαβει θα υπαρξουν φωτο και βεβαια ρεπορταζ!!!

    3  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλά τα έχουν όλα οι αθεόφοβοι... τελικά σε τι νόμισμα δίνουν τις τιμές;; σε Ιαπωνικά γιεν ή σε Κινέζικα γουαν; όπως και να είναι πάντως η τιμές είναι εκτός πραγματικότητας... Άραγε πόσα να είναι τα μεταφορικά;; Μπράβο Τάκη!!

    4  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Έχω και εγώ ένα φίλο γιατρό που έχει αγοράσει το ίδιο ακριβώς πακέτο 15" gold ομοαξονικά Tannoy μαζί με τα κροσόβερ... θα τον ενημερώσω.

    5  3 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Κυριακο καλημερουδια.

    ΟΙ τιμες ειναι σε γουαν [σημερα η ισοτιμια ειναι 1/7,5]
    Οι καμπινες κοστιζουν περιπου 680 ευρω. Μετα απο διαπραγματευση με τον Κινεζο θα τις βαλει με αλλα προιοντα απο Κινα σε κοντεινερ και η μεταφορα θα κοστισει γυρω στα300 ευρω!
    Το φιλαρακι μου εχει τις οριτζιναλ μοναδες [gold] μαζι με τα κροσοβερ που τα ειχε κανει αγορα απο το ebay .Εδω και καιρο τις εχει σε καμπινες blh ιδιοκατασκευης του . Το κοστος που τις ειχε αγορασει αν θυμαμαι καλα ηταν 500 ευρω [κολοφαρδος]. Αν οντως οι καμπινες ειναι καλες θα εχει ενα westmister με κοστος κατω απο 2 κ

    6  3 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα τις καμπινες με το 10ιντζο [λογω χωρου]

    7  3 Feb 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    takis6c33 wrote:
    Κυριακο καλημερουδια.
    ΟΙ τιμες ειναι σε γουαν [σημερα η ισοτιμια ειναι 1/7,5]
    Οι καμπινες κοστιζουν περιπου 680 ευρω. Μετα απο διαπραγματευση με τον Κινεζο θα τις βαλει με αλλα προιοντα απο Κινα σε κοντεινερ και η μεταφορα θα κοστισει γυρω στα300 ευρω!
    Το φιλαρακι μου εχει τις οριτζιναλ μοναδες [gold] μαζι με τα κροσοβερ που τα ειχε κανει αγορα απο το ebay .Εδω και καιρο τις εχει σε καμπινες blh ιδιοκατασκευης του . Το κοστος που τις ειχε αγορασει αν θυμαμαι καλα ηταν 500 ευρω [κολοφαρδος]. Αν οντως οι καμπινες ειναι καλες θα εχει ενα westmister με κοστος κατω απο 2 κ

    εε.. εντάξει δεν ξέρει κανείς αν η κατασκευή τα υλικά και η ξυλοδουλειά είναι η ίδια!! μπορεί και να είναι αρκετά κοντά, μπορεί και όχι..

    8  3 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Μανο αν μπορεις παρε με τηλ!

    9  3 Feb 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ρε φίλε τα 15500 γουάν που κάνει το Westmister των 15" είναι 2160€... ή κάνει λάθος το yahoo;

    10  3 Feb 2015  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    σε αυτο το κοστος ειναι με τις 15ιντζες Κινεζικες full range μοναδες .

    11  3 Feb 2015  
  • pankon

    pankon

    Registered

    Τελικά τι έγινε με τη συγκεκριμένη υπόθεση; Ήρθαν οι καμπίνες; Τα ηχεία φτιάχθηκαν κι αν ναι, άξιζε ο κόπος;

    12  20 Dec 2015  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 48ms (18 queries, 21ms)