Κατασκευη Κυκλοτρονικου OTL ενισχυτη 160 watt!

  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Aγαπητε μου, λαμβανω το σχολιο σου ως καλοπροαιρετο και σου λεω οτι βγαλε το κολλητηρη απο την πριζα, ειναι πολυ νωρις.
    Εχεις πολυ δουλεια μπροστα σου. Θα σου ελεγα ξεκινα απο την προστασια ενος τετοιου ενισχυτη.

    109  24 Sep 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Ναι αλλά δεν ξέρουμε για τι ενισχυτή μιλάμε ακόμα.Οπότε τι να προστατέψω...

    110  24 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    στο κειμενο εχει γινει περιγραφη. Το σχηματικο θελεις;

    111  24 Sep 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Επειδή σήμερα είμαστε καλύτερα απ'ότι βλέπω,έφυγε δηλαδή η "ιοση",καλό θα ήταν,όταν βρείς χρόνο,να ποστάρεις το σχέδιο του κυκλώματος αναλυτικά.Ξέρεις,τιμές εξαρτημάτων πάνω,τροφοδοσίες κτλ...Να είσαι κι εσύ καλυμμένος και να μην δίνεις αφορμές σε κάτι εμπαθείς τύπους σαν κι εμένα,που δεν ισχύει γιατί ξέρω οτι είσαι φοβερός μάστορας και τελειομανής και εύχομαι επιτυχία στο project αλλά και γενικότερα.Διότι έχει περάσει περίπου ένας μήνας περίπου απο τότε που άνοιξες το θέμα και 10 σελίδες και δεν υπάρχει κάτι χειροπιαστό.Εκτός απο μια φωτογραφία με μερικές λάμπες πάνω σ΄ένα κομοδίνο δίπλα απο κάτι sonus faber.
    post #30

    takis6c33 wrote:
    Οι εργασιες σημερα με το τοπογραφικο της κατασκευης....

    Εντάξει,είμαστε ψιλοάσχετοι απο ΄δώ σε σχέση με ΄σένα,δεν είμαστε δηλαδή diy του avclub οπου το είχες ανοίξει κι εκεί παλιότερα και έχει μείνει μετέωρο.Βέβαια εκεί ήταν και λιγότερα τα watt σε σχέση με εδώ,περίπου τα μισά.Αν θες εξήγησέ το και αυτό.

    Βάλε λοιπόν ένα σχεδιάκι αναλυτικό να υπάρχει μία βάση να μιλάμε και να γίνεται εποικοδομητικός διάλογος.

    112  25 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    kαταρχην την καλημερα μου.
    Δευτερον , εμενα προσωπικα δεν μου εισαι καθολου εμπαθης.
    Τωρα μιας και κανεις αναφορα στο av club παλαιωτερα,[να σου πω επισης οτι ξεκινησα απο το av forum και συνεχισα για μεγαλο διαστημα στο av club και εννοω την παλια φρουρα] θα σου πω οτι το μεγαλυτερο ελλατωμα σε εναν diyερ ειναι η συνεχωμενη παρεμβολη στην σκεψη του απο κατι αλλο. Τοτε λοιπον ειχε γινει μια αρχη για κατι μεγαλυτερο απο αυτο που εχω σημερα τελειωμενο. Πραγματι μιλουσα για μια σχεδιαση με 4-6 λυχνιες εξοδου.Επισης πολλες φορες αναλογα βεβαια και με τον χρονο που εχω μπορουν να τρεχουν ενα δυο προτζεκτ ταυτοχρονα. Εκεινος λοιπον ο ενισχυτης ειναι ο σημερινος που κανω θεμα. Κανε ομως μια απλη σκεψη . Εχεις σκεφτει ποτε κατι ετοιμο χειροπιαστο οπως λες, που το βρισκεις σε ενα ραφι, ποσες ωρες σε σκεψη εχει προηγηθει΄; Υπολογισε και κατι ακομα. Τα δυο Χ! Τον χρονο ,και το χρημα. Κανε λοιπον υπομονη, και να εισαι σιγουρος οτι αμα ανηκεις σε αυτους που εχουν την ορεξη να υλοποιησουν αυτη την κατασκευη θα ειναι μασιμενη τροφη οπως θα την παρουσιασω. Τουλαχιστον εχω αποδειξει οτι οταν ξεκιναει κατι τελειωνει. Τωρα αν αργω χιλια συγνωμη ειμαι λιγο μυστηριος αν δεν βρισκω κατι οπως ακριβως το θελω.

    113  25 Sep 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Εφόσον όπως λες αξίζει τον κόπο,θα κάνουμε υπομονή.Τι άλλο να κάνουμε.
    Καλημέρα.

    114  25 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Καλημερα σε ολη την φανατικ παρεα της diy.

    Tα τελευταια νεα απο το στρατοπεδο του otl ειναι τα εξης.

    Απο την πρωτη 20αδα των 6c33 που παρελαβα οι 4 ειναι με ιδια χαραχτηριστικα και αλλες 6 αρκετα κοντα για την ασταθεια αυτης της λυχνιας.
    Περιμενω αλλε τοσες απο γνωστο Ρωσσο βιοτεχνη κατασκευαστη ο οποιος ειπε οτι τουλαχιστον οι μισες θα ειναι πολυ κοντα.

    115  29 Oct 2014  
 
page 10/10 rows 12/115 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 78ms (19 queries, 46ms)