801A power amplifier (#2)

  • petkef

    petkef

    Registered

    Μου'χουν πέσει τα σαγόνια!!!να μπω κι εγώ στη σειρά να το ακούσω;

    13  26 Nov 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    στη σειρα σας κυριε!!!!

    14  26 Nov 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    πολυ σιδερο ρε παιδακι μου!!!και να φανταστεις εγω ειμαι εντελως απο την αλλη πλευρα OTL!!

    Παντως οταν με το καλο τελειωσει , αυτο το προτζεκτ υποσχεται πολλα!!!!!!!

    15  26 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Μπράβο ρε Πετραν! Ποτε πιστεύεις θα ειναι έτοιμος φιλε? Πάντως φαίνεται ότι το έχεις ψάξει αρκετα!

    Φαντάζομαι τον φτιαχνεις για προσωπική χρήση και όχι για κάποιου είδους παραγωγή!

    16  26 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλά τρομερό ακούγεται με όλα αυτά που μας περιέγραψε ο Πέτρος αλλά ρε παιδιά τι θα οδηγήσει με λιγότερο και από 6 watt? Ούτε τα 8 watt που βγάζει η 300Β δεν είναι αρκετά εκτός ορισμένων περιπτώσεων. Πέτρο μη μου πεις ότι θα οδηγήσεις τα Telefunken γιατί θα μου έλθει τρέλα...

    17  26 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Mπραβο Πετρο φαινεται απιστευτο κ πολυ θα θελα κι εγω στο τελος να το δω κ να τ ακουσω!!

    18  26 Nov 2011  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Εγω το εχω ακουσει και αυτο το πραγμα ειναι αλλου
    Κυριακο αν δεν κανω λαθος θα οδηγησει ALTEC 15'' FIELD COIL φτιαγμενα και αυτα απο τον Πετρο με αναρτηση απο δερμα και σιδερα απο αλλων πλανητη
    Αν θελει ας ποσταρει και μια φωτο απο αυτα

    Τυχερος ο ιδιοκτητης ενος τετοιου σπανιου πραγματικα συστηματος

    19  26 Nov 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Respect Πέτρο!!!!

    20  26 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    πολύ extreme κατάσταση και πολύ δουλειά... καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα...

    ***
    πολύ λίγα watts... δεν μπορούσε να επιλεγεί κάποια άλλη πιο δυνατή τρίοδος?

    τα μεγάφωνα που θα οδηγήσει θα είναι 1 ανά κανάλι? μονόδρομα δηλαδή?

    21  26 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πάντως δεν το λες και monitor το phy, αν και όλα αυτα έχουν σχέση και με τη καμπίνα και χίλια αλλα πράγματα, όπως λέμε το κουρδισμα του ηχειου...

    22  26 Nov 2011  
  • pavgeris

    pavgeris

    Registered

    Toptubes wrote:
    Καλά τρομερό ακούγεται με όλα αυτά που μας περιέγραψε ο Πέτρος αλλά ρε παιδιά τι θα οδηγήσει με λιγότερο και από 6 watt? Ούτε τα 8 watt που βγάζει η 300Β δεν είναι αρκετά εκτός ορισμένων περιπτώσεων. Πέτρο μη μου πεις ότι θα οδηγήσεις τα Telefunken γιατί θα μου έλθει τρέλα...

    Δηλαδη λες οτι θα σου ελθει τρελλα για αυτο; Κοιτα ποιος μιλαει... Ο Νο. 1 τρελλος που εχει στοιβαξει στο υπογειο εργαστηριο του ο,τι τρελλο μηχανημα εχει βγει και ενα τεραστιο στοκ απο λυχνιες που αμφιβαλλω εαν εχω ποτε δει αλλου και εαν θα ξαναδω ποτε...
    Ναι, εν μεσω αλλων θα οδηγησει ΚΑΙ τα Telefunken. Τρελλα δεν ειναι διοτι τα ηχεια εχουν κατωφλι 6 βατς αν δεν απατωμαι.

    Για ολα τα υπολοιπα θα επανελθω αυριο, καθως βιαζομαι να φυγω. CU soon!

    23  26 Nov 2011  
  • Lemarchand

    Lemarchand

    Registered

    24  26 Nov 2011  
 
page 2/10 rows 12/119 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 50ms (19 queries, 21ms)
invisible cron image