6c19 preamplifier. (#2)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Τάκη όντως φαίνεται φοβερή κατασκευή! Το ποτενσιόμετρο πως ειναι υλοποιημενο?

    13  23 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Από ότι βλέπω εγώ είναι ένα alps με remote control.

    14  23 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Έτσι όπως το είδα μου θύμισε κάτι ποτενσιόμετρα με διακριτες αντιστάσεις!

    15  23 Nov 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Μιχαλη ειναι οπως τα λεει ο Κυριακος. Το υπολοιπο κυκλωμα ειναι για τον τηλεχειρισμο και τον οπλισμο των ρελε στις εισοδους! Το κυλωμα αυτο ειναι ετοιμο απο καλποιον Κινεζο αλλα εχει ενα πολυ απλο ποντεσιομετρο [μαπα] και το εχει κολλημενο πανω στην πλακετα!
    Εγω το θελω διπλα στις εισοδους ,και πολυ κοντα στο κυριος κυκλωμα για να μην υπαρχη σχεδον καθολου καλωδιοση!

    16  23 Nov 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    jadis_boy wrote:
    ενδιαφερων το βρισκω
    Αυτο το alps με χαλαει λιγο η βγαινει εκτος με καποιο τροπο

    Νικο υπαρχη και ενα διακοπτικο με dale

    αντιστασεις που ισως να το βαλω στην πορεια !! Απλα θελω και εγω μια φορα να ειμαι στον καναπε χωρις να σηκωνομαι καθε λιγο!

    17  23 Nov 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Και δισκάκια πως θα αλλάζει?
    Βαλε ποντικό να δεις απόλαυση!!!!

    18  24 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Βάλε ποντικό να ακούς και ποντικοουρές

    19  24 Nov 2011  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    takis6c33 wrote:
    Νικο υπαρχη και ενα διακοπτικο με dale
    αντιστασεις που ισως να το βαλω στην πορεια !! Απλα θελω και εγω μια φορα να ειμαι στον καναπε χωρις να σηκωνομαι καθε λιγο!

    Δεν εχεις και αδικο

    20  25 Nov 2011  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Βάλε ποντικό να ακούς και ποντικοουρές

    χαχαχαχχαχα
    τι ειπες παλι

    21  25 Nov 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Πτου!!!!
    δεν το κατάλαβα
    κάτστε είναι πρωι ακόμα

    22  25 Nov 2011  
  • pavgeris

    pavgeris

    Registered

    takis6c33 wrote:
    Aυτο τον καιρο ετοιμαζω εναν προ με λιγο κερδος [6db] με την γνωστη Ρωσσιδα 6c19.
    Η επιλογη της εχει να κανει καθαρα για την χαμηλη της ενισχυση ,μιας και ο τελικος μου ειναι αρκετα ευαισθητος, αλλα και το πολυ χαμηλο [rp] που εχει η εν λογω λυχνια.

    Να κανω μιαν αφελη ερωτηση;
    Αφου δεν εχεις αναγκη για μεγαλη ενισχυση και θελεις και χαμηλο Rp, γιατι δε χρησιμοποιεις μια καθαροαιμη λυση DHT? Με λιγα ψωροευρα βρισκεις εξαιρετικες λαμπες, φτηνες και προπαντως πολυυυ καλυτερες ηχητικα. Αφου το κανεις που το κανεις, μπορεις με ιδιο κοστος να κανεις και το αλλο...

    23  28 Nov 2011  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Πετρο ο λογος που βαζω τελικα αυτη τη λυχνια ειναι οπως γραφω το χαμηλο rp αλλα κυριος να την δω πως ηχει, γιατι στο μελλον θα πρωταγωνιστει στην οδηγηση μεγαλου otl!! Τα σπεκς δειχνουν οτι εχει τα κοτσια να (παλεψει) με την υψηλη διαγωγημτητα( 3 ζευγαρια 6c33!!! )σαφως και υπαρχουν πολλες λυχνιες που θα μπορουσα να βαλω!!!

    24  29 Nov 2011  
 
page 2/5 rows 12/51 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 80ms (19 queries, 48ms)