Πωλούνται ηχεία ETON Veloche 550

  • S.A.

    S.A.

    Registered

    Πωλούνται ηχεία ιδιοκατασκευής βασισμένα στο progect Veloche 550 της ETON με μεγάφωνα ETON.
    Κάθε ηχείο περιλαμβάνει:
    2 Χ 11' kevlar woofer (αυτά που χρησιμοποιούν και οι AVALON, KHARMA, USHER και άλλες κορυφαίες εταιρίες ηχείων)
    1 Χ 7' kevlar midwoofer
    1 X 4' kevlar mid
    1 X 1' metal doome tweeter
    Ξεχωριστά crossover για μεσουψηλά - χαμηλά με εξαιρετικά υλικά ETON
    Εσωτερική καλωδίωση Van den Hul
    Διπλοκαλωδίωση με μπόρνες βαρέως τύπου
    Κάθε μεγάφωνο έχει δική του εσωτερική καμπίνα, υπάρχουν τέσσερις καμπίνες σε κάθε ηχείο
    Εξαιρετική ξυλοκατασκευή καμπίνας, με μονωτικά υλικά κλπ.
    Χαρακτηριστικά ηχείου:
    Ευαισθησία 92 db
    Αντίσταση 4 Ohm
    Βάρος 94 κιλά
    Το ηχείο είναι πλήρους φάσματος.

    Τιμή: 3.500,00 ΕΥΡΩ.

    Δεκτός κάθε έλεγχος και φυσικά ακρόαση. Τα ηχεία βρίσκονται στη Δράμα.

    Ο ήχος του ηχείου είναι πολύ ανώτερος της παραπάνω τιμής, όμως λόγω ιδιοκατασκευής, έλλειψης συσκευασίας, δυσκολίας μετακίνησης, αυτή διαμορφώνεται όπως παραπάνω.

    Ευχαριστώ

    1  20 May 2011  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Before you continue advertising please tell us who you are? If you are a dealer, you must say so. We do not know you and the machines you sell are expensive so we all wonder.

    Thank you for your understanding.

    2  20 May 2011  
  • S.A.

    S.A.

    Registered

    Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά δεν έβλεπα για κάποιο λόγο τις καταχωρήσεις και την αλληλογραφία.

    Όχι, δεν είμαι έμπορος, είμαι χομπίστας και κατοικώ στη Δράμα.

    Τα ηχεία ETON είναι ιδιοκατασκευή πάνω σε σχέδια της ETON που έγινε πριν δέκα χρόνια περίπου. Όσοι γνωρίζουν τα μεγάφωνα, μπορούν να αντιληφθούν οτι ο ήχος είναι εξαιρετικός και πολύ μεγαλύτερης αξίας από τα 3.500 ΕΥΡΩ που ζητώ.Εξαιρετική επίσης είναι και η κατασκευή της καμπίνας. Όμως, όπως γράφω και στην αγγελία, λόγω ιδιοκατασκευής, απόστασης, έλλειψης συσκευασίας, τα τιμολογώ σχετικά χαμηλά. Φυσικά κάθε έλεγχος και ακρόαση δεκτά.

    Το σύστημά μου:
    Πλατώ: CLEARAUDIO Master Reference, βραχίονας ΤΤ2, κεφαλή Da Vinchi
    Phono stage: MANLEY Steelhead II
    CD: CARY 306 pro
    Pre: CAT SL1 Renaissance
    Power Amp: CAT JL1 monos
    Ηχεία: PROAC D 100 Responce
    PSU: ACCUPHASE 1200
    Καλώδια: NIAL Audio

    Αν έρθετε προς τα μέρη μου, ευχαρίστως να βρεθούμε κι από κοντά για καφέ και ακροάσεις...

    3  5 Jun 2011  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (18 queries, 24ms)