Joseph Audio Pulsar: Recomended Reference component (#6)

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ο Κύριος που λέει ο Vet είναι ο αντιπρόσωπος των Joseph Audio στην Ελλάδα και καθότι τον γνωρίζω πολλά χρόνια προσωπικά και όχι επαγγελματικά μπορώ να σου πω ότι είναι ευγενής και κύριος στην συμπεριφορά και στις συναλλαγές του... Τώρα για το θέμα που συζητάτε έχω να πω ότι το ACA επιτρέπει να λέτε ότι θέλετε αρκεί όταν λέτε κάτι να είναι κάπως τεκμηριωμένο και όχι λόγια του αέρα... πολλές φορές μέσα στο απύθμενο net βρίσκεις και μεγάλες βλακείες και θέλει λίγο προσοχή... τώρα να ρωτήσω και εγώ κάτι από περιέργεια... έχεις προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο ηχείο ή λες αυτά που διαβάζεις από τους άλλους... το λέω αυτό γιατί ο Vet έχει άποψη για το ηχείο αυτό από ότι ξέρω...

    Τέλος πάντων δεν είδα και τίποτα προσβολές απλά την τρέλα μας κάνουμε και δεν χρειάζεται να μαλώνουμε με το παραμικρό... άγιες μέρες έρχονται και με πολύ αρνάκι...

    61  13 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μάνο μου παρήγγειλες τους δίσκους; δεν έχω και πολύ υπομονή μετά από αυτό που άκουσα...

    62  13 Apr 2014  
  • caravelle

    caravelle

    Registered

    Γιατί εξέφρασα κάποια, αρνητική, άποψη για το ηχείο;

    Το ηχείο μοιάζει άριστο, και λέω μοιάζει γιατί δεν το έχω δει ούτε ακούσει.

    Θεώρησα το thread μια ευκαιρία για ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

    Που να φανταστώ πως είμαστε υπό την εποπτεία των εμπόρων.

    Με συγχωρείτε, έκανα λάθος.

    Δεν θα με ξανακούσετε εκτός αν κάποιοι θελήσουν να με προσβάλλουν.

    63  13 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Toptubes wrote:
    Μάνο μου παρήγγειλες τους δίσκους; δεν έχω και πολύ υπομονή μετά από αυτό που άκουσα...

    να έχεις υπομονή τέκνο μου.. σύντομα θα τους έχεις..

    64  13 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ρε συ Καραβέλε.. το ACA που εμπλέκεται στην κόντρα μπορείς να μας πεις??

    65  13 Apr 2014  
  • vet

    vet

    Registered

    οκ ας τα μαζεψω λιγο...
    μαλλον ως "απειλη" ληφθηκε η απαντηση μου οτι τα παιρνω απο εμπορους για να τους προστατευω στα φορουμ.
    Νομιζω οτι στην ερωτηση "Αλήθεια, εσύ γιατί ασχολείσαι με τους, δήθεν, θιγόμενους εμπόρους;" θα επρεπε ή να τα παρω με το υπονοουμενο ή να απαντήσω ειρωνικά.
    επέλεξα το δεύτερο...
    τωρα πως η ειρωνία έγινε απειλή... μονο ενας ξέρει...
    δεσμευομαι ότι δεν θα συνεχίσω να διακόπτω την ενημέρωση σας για τα μονιτορ και τα σαμπ.
    καλή συνέχεια...

    66  13 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Δεν είμαστε σε καμία εποπτεία και από κανέναν απλά σεβόμαστε την εργασία κάποιου που είναι στο χώρο και κάνει την προσπάθεια του... τώρα θα ρωτήσεις... δεν μπορώ εδώ μέσα να πω ότι άκουσα κάτι (ηχείο, ενισχυτή, καλώδιο) και ήταν φόλα; και βέβαια μπορείς αν έχεις την εμπειρία προσωπικά και κανένας δεν θα σου πει κάτι και κανένας δεν θα περεξηγηθεί... είναι η άποψη σου και μπορείς να την πεις... γιατί όπως λένε και οι Αμερικάνοι η άποψη είναι σαν τον κ.λο όλοι έχουν ένα

    67  13 Apr 2014  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ώπα τώρα μας κάνει πλάκα ο καράβελος?

    Καράβελε πραγματικά λυπάμαι. Τρίβω τα μάτια μου να δώ ποιός σε απειλεί και ακόμα δέν το βλεπω.

    Καράβελε πραγματικά ουδόλως ενδιαφέρομαι αν στα άλλα σάιτ σου φέρθηκαν άσχημα ή μάλωσες με κανα φίλο μου/μας και έρχεσαι εδώ τώρα και μας τη λές.
    Αποθήκευσε ότι γουστάρεις και στείλτα στον Ευαγγελάτο. Εδώ είμαστε μία παρέα. Γουστάρεις να είσαι? Ας είσαι. Δέν γουστάρεις? Την ευχή μου και σε άλλο καφενείο.

    Τί θα σε παρακαλάμε?
    Ή νομίζεις οτι ένα σάιτ που ζεί απο τα μέλη του (δέν έχει άλλα έσοδα απο διαφήμιση) θα ασχοληθεί με τα "χίτς" που θα του φέρει η ύπαρξη σου λές και είμαστε κερδοσκοπική εταιρεία.

    68  13 Apr 2014  
  • caravelle

    caravelle

    Registered

    Ρε Μάνο, το λίγο που είμαι εδώ, 1 hz να κάνω λάθος, γίνεται ο χαμός!

    Και έχεις τον άλλο να λέει ότι θα...μάθει πολλά απόψε ο...έμπορος που ΔΕΝ του έθιξα το ηχείο, γενική συζήτηση έκανα, και δεν βρίσκεται κάποιος να αποκρούσει αυτά τα λεγόμενα που στρέφονται κατά ενός μέλους;

    Αλλά ας πούμε ότι κάποιος έχει και αντίρρηση, δεν του αρέσει κάτι που παρουσιάζεται...

    Επιτρέπεται να εκτοξεύεται η απειλή ότι...θα ενημερωθεί ο... έμπορος;

    Δηλαδή θα επιβάλλει ποινή ο έμπορος στον αντιρρησία και αυτό λέγεται από τις γραμμές του ACA χωρίς να υπάρχει η παραμικρή αντίδραση;

    69  13 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τώρα πολύ μεγάλη σκασίλα έχουμε άμα το μάθουν οι έμποροι... έλα ρε caravelle το χόμπι μας κάνουμε δεν υπάρχει λόγος να μαλώνουμε... όλοι το ίδιο μαράζι έχουμε... να ακούμε την μουσική μας καλά

    70  13 Apr 2014  
  • vet

    vet

    Registered

    α αυτη ηταν η απειλη?
    οποτε λυθηκε η παρεξηγηση...
    εγραψα οτι θα μαθει σημερα πολλα πραγματα επειδη ειναι μελος και θα τα διαβασει.
    οποτε δεν συμβαινει κανενος ειδους "ενημερωση", ειναι κανονικο μελος ο εμπορος και τα διαβαζει μονος του στο νημα που εχει ανοιξει Ο ΙΔΙΟΣ.
    οποτε παμε παρακατω...

    71  13 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    caravelle wrote:
    Ρε Μάνο, το λίγο που είμαι εδώ, 1 hz να κάνω λάθος, γίνεται ο χαμός!
    Και έχεις τον άλλο να λέει ότι θα...μάθει πολλά απόψε ο...έμπορος που ΔΕΝ του έθιξα το ηχείο, γενική συζήτηση έκανα, και δεν βρίσκεται κάποιος να αποκρούσει αυτά τα λεγόμενα που στρέφονται κατά ενός μέλους;
    Αλλά ας πούμε ότι κάποιος έχει και αντίρρηση, δεν του αρέσει κάτι που παρουσιάζεται...
    Επιτρέπεται να εκτοξεύεται η απειλή ότι...θα ενημερωθεί ο... έμπορος;
    Δηλαδή θα επιβάλλει ποινή ο έμπορος στον αντιρρησία και αυτό λέγεται από τις γραμμές του ACA χωρίς να υπάρχει η παραμικρή αντίδραση;

    οκ.. αυτά συμβαίνουν.. κι εγώ έχω κοντραριστεί με φίλους εδώ μέσα που υποστήριζαν κάποιον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο.. απλά επιμένω πως στο παρόν θέμα οι άνθρωποι του ACA δεν σε ενεπλάκησαν στην κότρα με κανέναν τρόπο..

    72  13 Apr 2014  
 
page 6/7 rows 12/83 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 68ms (19 queries, 38ms)